top of page

Liikidevaheline ristmik

Autorid: Nabeel Imtiaz, Paulina Schröder, Augustas Lapinskas, Christian Hörner

„Liikidevaheline ristmik" on Tallinna mitteinimestest asukatele loodud maamärk. Installatsioon ühendab Akadeemia tee vastaskülgedel olevad puud, viidates Putukaväila katkestatusele ja sümboliseerides erinevate elusolendite vajadust turvaliselt teed ületada. Taimne varikatus on soodne kasvuala samblikele. See tagab struktuuri kasvamise ajas ning tuletab pidevalt meelde linnaasukate liigilist mitmekesisust, kellega inimesed lisaks ühisele ruumile ka vastastikkust vastutust ja hoolitsust jagavad.

Materjal: kanepiköis, kanepivõrk, metall, taaskasutatud kaablisidemed, puidust ühenduskaablid, samblikud

Publiku lemmik ja žürii tagasiside

Avalikul hääletusel anti kokku 1053 häält ning hääletuse võitis installatsioon „Liikidevaheline ristmik“.

Žürii tõi välja, et kavand töötab mitmel tasandil ja sobitub väga hästi Putukaväila kontseptsiooniga, olles eelkõige putukatele suunatud, kuid luues lisaks ka visuaalse maamärgi, mis juhib tähelepanu rohealade katkestatusele linnaruumis. Magistraaltänavate poolt põhjustatud katkestused  on üheks suurimaks probleemiks Putukaväila läbimisel, mistõttu on probleemiga tegelemine kiiduväärt. Kavand on huvitav ja visuaalselt intrigeeriv.

Tutvu kavandiga SIIN.

PS! Juhime tähelepanu, et kavandi originaalkeel on inglise keel. 

Teejuhised ja ligipääsetavus

Kaart

Rattaga või jala lähim aadress Pöörise tn 22

Ühistranspordiga peatus „Pöörise“, bussid 13 ja 36. Jätkata mööda Akadeemia teed Järveotsa tee poole kuni „Liikidevahelise ristmikuni" (200 m).

Installatsioon on ratastooliga ligipääsetav.

Kohasumin_v2.png
bottom of page