top of page

Elurikka haljastuse kataloog

Elurikka haljastuse kataloogist leiad ligi 900 taime, mis sobivad meie kliimas nii linnaruumi kui ka aeda. Elurikka haljastuse kataloog on pidevalt täienev andmebaas, kus põhjalikud andmed taimede kohta on seotud otsinguvõimalustega, et leida sobivate omadustega taim aeda, parki või haljasalale. Näiteks saab otsida taimi kõrguse, õite värvi ja vajalike valgus- ja niiskustingimuste järgi. Lisaks kirjeldusele saab iga taime kohta 5-palli skaalal teada, kui väärtuslik on ta tolmeldajatele ning milliseid tolmeldajaid ta ligi meelitab. Tolmeldajatena on eraldi välja toodud kimalased, erakmesilased, sirelased ning päeva- ja ööliblikad.

 

Loodame, et kataloog on abiks kõigile: hobiaednikule, aiakujundajale, maastikuarhitektile ja teistele, et teha teadlikum taimevalik aias, haljasalal või tänaval. Nii jõuavad meie aeda ja linnaruumi rohkem taimeliike, millel on lisaks silmailule ka oluline väärtus tolmeldavatele putukatele, lindudele ja teistele loomaliikidele. Istutame oma koduümbruse elurikkaks!

Kataloogi autorid on maastikuarhitekt Liivi Mäekallas ja elurikkuse ekspert Meelis Uustal. Kui Sul on kataloogi kasutamise kohta küsimusi, palun pöördu Putukaväila tiimi või Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti haljastusosakonna poole.

Kataloogi leiad SIIT!

Head kasutamist!

bottom of page