top of page

„Põhukabel“ 

Autorid: Eneli Kleemann, Katariina Mustasaar, Lill Volmer, Mia Martina Peil, Marie Anette Veesaar
 

Põhukabel on kaasaegne kogukonna paviljon, mis esindab kohalikke väärtusi, looduslähedasi ehitusviise ja materjale, kogukondlikke tegevusi, isetegemist ja looduses aja veetmist. Paviljon ühendab kohalikke ja kaugelt saabunud Putukaväila kasutajaid, pakkudes võimalusi sündmuste ja töötubade korraldamiseks või puhkepausiks pikal matkal. Paviljoni üks eesmärkidest on eksponeerida põhu potentsiaali ehitusmaterjalina. Ehitamine toimus eksperimentaalses võtmes, hõlmates muuhulgas kogukonda kaasavat töötuba, et tutvustada inimestele põhuehituse põhimõtteid.

 

Materjal: põhk, liimpuit, puit, plekk

Žürii tagasiside

Žürii hinnangul oli esitatud installatsioon avatud ja kutsuv, hea materjalikasutusega ja vastupidav. Kiiduväärt võtteks peeti kogukonna kaasamist kavandi elluviimise protsessi. Põhukabeli asukoht oli väga hästi valitud — Mustjõe ruumiosas on vajadust ja potentsiaali kohalikele kogunemiskoha kavandamiseks. „Põhukabeli“ kavandi graafiline esitlus oli erakordselt kõrgel tasemel ja lahendus põhjalikult läbi töötatud.

Tutvu kavandiga SIIN.

Teejuhised ja ligipääsetavus

 

Kaart

Rattaga või jala lähim aadress Kõrgepinge tn 14.

Ühistranspordiga peatus „Mustjõe“, bussid 21, 21B, 22, 41, 41B, 42, 43. Bussipeatusest jätkata mööda Paldiski maanteed ning keerata Mustjõe tänava kaudu Putukaväilale, jätkata otse kuni „Põhukabelini“ (1 km).

Installatsioon on ratastooliga ligipääsetav

Kohasumin_v2.png
bottom of page