top of page

Säästvad liikumisviisid: jalgratas ja tramm

Putukaväila  keskne teema on säästvate liikumisviiside: jalgsikäimise, jalgratta- ja tõukerattasõidu ning ühistranspordikasutuse soodustamine. Kontseptsioon, kuidas seda teha, on väljatöötamisel. Kontseptsiooni väljatöötamisel arutatakse, kuidas luua ruumi eri kiirusel liikuvatele inimestele tagades samaaegselt tolmeldajate koridori säilimine, selgitatakse välja, kus ja millised linnaruumilised ühendused on puudu ning tegeletakse ühtlasi suurte linnaruumiliste katkestustega, mis Putukaväila sujuvat toimimist lineaarpargi ja liikumisruumina takistavad. Samuti uuritakse, millist väärtust annaksid Putukaväilale kui liikumisruumile  juurde innovaatilised katendite ja valgustuse lahendused, targa linna lahendused ning disainelemendid.

Seni, kuni Putukaväila kui terviku liikuvuse kontseptsioon on väljatöötamisel, soovime teile tutvustada Putukaväila esimese etapi - Põhja-Tallinnas paikneva garaažidevahelise ala -  liikuvuse kontseptsiooni.

 

Putukaväila Põhja-Tallinna lõigu selgroog on kergliiklustee – aktiivne liikumistelg, mida on mõnus läbida nii rattaga kui ka jalgsi. Putukaväila-rattatee hakkab ühendama mitmeid linnaosasid ja asumeid, ühendudes tulevikus linna rattateede põhivõrguga ja kõnniteede võrgustikuga. Nii saab Putukaväilast roheline koolitee erinevate asumite lastele. Putukaväila keskteljelt hargnevad liikumisrajad jalakäijatele. Liikumisrajad viivad erinevate tegevusalade ja -taskuteni, kuid ühtlasi juhivad inimesed mööda looduskeskkonna toimimiseks vajalikest, inimtegevustest puutumatutest niidualadest.

Koostatavas Põhja-Tallinna üldplaneeringus on Putukaväila alal reserveeritud ruum uuele trammiliini harule, mis ühendab Tallinna Kesklinna Stroomi rannaga. Kiiresti arenevale linnaosale on ühistranspordivõrgu arendamine võtmetähtsusega. Koos trammiliiniga lisandub 4-6 peatust: Ristiku silla lähistele, Paavli tänava otsa ja Puhangu tänavale; trammi lõpp-peatus on Stroomi rannapargis. Trammiliin hakkab teenindama ligikaudu 10000 elanikku, kes elavad peatuste teenindusraadiustes juba täna, kuid ka uute arengualade asukaid ja teiste linnaosade elanikke. Mugav ühistranspordiühendus Kesklinnaga tõstab ka Pelguranna asumi atraktiivsust elukohana. 

Putukava%CC%88il_27_edited.jpg

Putukaväila Põhja-Tallinna lõigu maastikuarhitektuuri lahendus. Visualisatsioon: Kino maastikuarhitektid

bottom of page